Slide background

Apache Cassandra

Sürekli Yüksek Performans

Apache Cassandra tek bir hata noktası (sinple point of failure) yoktur.  Her kümedeki her eleman eşittir bu nedenle de network dar bağazları oluşmaz.

Tamamen Özgür

Cassandra, veri işleme ve yönetimi yetenekleri ile kurumsal güvenlik, operasyon ve yönetim taleplerini de karşılamaktadır.  Üstelik 100% özgür yazılımlarla.

Devamlı Ayakta Devamlı Performanslı

Apache Cassandra, ölçeklenebilirlik ve  hata toleransı dendiği zaman akla ilk gelen veri tabanıdır. Cassandra’nın farklı veri merkezlerine düşük latency ile otomatik olarak senkron olabilmesi de onu ön sıralara çıkartmaktadır.

Cassandra ile kesintisiz hizmet

Cassandra, ölçeklenebilir dağıtık yapı işlemleri için geliştirilmiş açık kaynak Apache projesidir. İşlem yapmak için kullandığı pek çok alt yapı bulunmaktadır. SPP42, geliştirdiği veri analiz ve tahmin yapıları sistemlerinde Apache Cassandra’yı kullannaktadır.   Özellikle dağıtık mimari ve süreklilik gereksinimleri olan projelerde üstün performans göstermektedir.

SPP42,  DataStax‘ın Türkiye resmi çözüm ortağıdır.

Kullanım Karnesi

Büyük Veri
Veri Esnekliği
Kolay Kullanım
İlişki Tanımlama

Cassandra dünyası hakkında daha detaylı bilgi almak ve de büyük veri analizi hakkındaki tecrübelerimizden faydalanmak için bizimle iletişime gecin

Temel Hizmetler

 • Tasarım ve Danışmanlık

  SPP42, Cassandra ekosistemi ve kullanım durumları konusunda da sizlere en uygun çözümleri sunmaktadır

  • Cluster Yönetimi
  • CQL Programlama
  • CFS Danışmanlığı
  • Cassandra üzerinde veri analizi
  • Spark ve Storm entegrasyonları
 • Kullanım Keşfi

  SPP42, size kullanım durumlarını tanımlamanızda ve Cassandra‘nın kurumunuz için doğru çözüm olup olmadığı ile ilgili her türlü yardımı yapabilir.  Bu danışmanlığın içerisine, sadece yazılım/geliştirme ekibi ile değil işletme kurallarını tanımlayacak ekiplerle de yapılacak görüşmeler dahildir.  Bu sayede işletme isteklerini daha iyi anlayıp, Cassandra‘nın işletmenize nasıl bir etki yapacağını daha net tanımlayabiliriz.

 • Cassandra Kurulum Desteği

  SPP42 sizlere kurumsal standartlara uygun ve üzerinde yazılım geliştirilmeye hazır bir şekilde Cassandra‘nın kurulmasında destek olacaktır.  SPP42 ve DataStax size özellikle yüksek performanslı, tüm ayarları yapılmış ve test edilmiş bir Cassandra kurulumunda yardımcı olacaktır.

 • Kod Geliştirme Danışmanlığı

  SPP42 sizlere kurumsal standartlara uygun ve üzerinde yazılım geliştirilmeye hazır bir şekilde Cassandra‘nın kurulmasında destek olacaktır.  SPP42 ve DataStax size özellikle yüksek performanslı, tüm ayarları yapılmış ve test edilmiş bir Cassandra kurulumunda yardımcı olmaktadır.  Spark, Storm, CQL ile Cassandra kümeniz üzerinde geliştirme yapmanız konusunda danışmanlık yapmaktadır.