Slide background

Hortonworks Data Platform

YARN ile daha hızlı Hadoop

Horton Data Platform mimarisinin merkezinde bulunan YARN, tüm iş yükleri için tek bir erişim noktası tanımlayarak her türlü veri işleme framework’leri için tutarlı paylaşım servisleri ve kaynakları tanımlamaya yardımcı olur.

Tamamen Özgür

Hortonworks Data Platform, sadece veri işleme ve yönetimi sunan bir platform olmakla beraber, yetenekleri ile kurumsal güvenlik, operasyon ve yönetim taleplerini de karşılamaktadır.  Üstelik 100% özgür yazılımlarla

Tamamen Entegre

Hortonworks Data Platform, mevcut veri merkezi yatırımlarınız ile derinden entegre olup, veri işlemeye hemen başlamanızı sağlar.  HDP, buluta ya da kendi merkezinize, Windows’a ya da Linux’a, normal sunuculara ya da applience olarak kurulabilmektedir.

HDP ile büyük verilerin üstesinden gelin

Hadoop, ölçeklenebilir dağıtık yapı işlemleri için geliştirilmiş açık kaynak Apache projesidir. İşlem yapmak için kullandığı pek çok alt yapı bulunmaktadır. SPP42, geliştirdiği veri analiz ve tahmin yapıları sistemlerinde Hadoop, HBase, Map/Reduce ve Mahout kullanmaktadır. Bu süreç dahilinde edinmiş olduğu tecrübeleri müşterileri ile paylaşmaktadır.

SPP42,  HortonWorks‘ün Türkiye resmi çözüm ortağıdır.

Kullanım Karnesi

Büyük Veri
Veri Esnekliği
Kolay Kullanım
İlişki Tanımlama

Hadoop dünyası hakkında daha detaylı bilgi almak ve de büyük veri analizi hakkındaki tecrübelerimizden faydalanmak için bizimle iletişime gecin

Temel Hizmetler

 • Tasarım ve Danışmanlık

  SPP42, Hadoop ekosistemi ve kullanım durumları konusunda da sizlere en uygun çözümleri sunmaktadır

  • HDP Yönetimi
  • HDP ile Programlama
  • HBase Danışmanlığı
  • HDP üzerinde veri analizi
  • Spark ve Storm entegrasyonları
 • Kullanım Keşfi

  SPP42, size kullanım durumlarını tanımlamanızda ve Hadoop‘un kurumunuz için doğru çözüm olup olmadığı ile ilgili her türlü yardımı yapabilir.  Bu danışmanlığın içerisine, sadece yazılım/geliştirme ekibi ile değil işletme kurallarını tanımlayacak ekiplerle de yapılacak görüşmeler dahildir.  Bu sayede işletme isteklerini daha iyi anlayıp, Hadoop‘un işletmenize nasıl bir etki yapacağını daha net tanımlayabiliriz.

 • HDP Kurulum Desteği

  SPP42 sizlere kurumsal standartlara uygun ve üzerinde yazılım geliştirilmeye hazır bir şekilde Hadoop kurulmasında destek olacaktır.  SPP42 ve Hortonworks size özellikle yüksek performanslı, tüm ayarları yapılmış ve test edilmiş bir Hadoop kurulumunda yardımcı olacaktır.

 • Kod Geliştirme Danışmanlığı

  SPP42 sizlere kurumsal standartlara uygun ve üzerinde yazılım geliştirilmeye hazır bir şekilde Hadoop kurulmasında destek olacaktır.  SPP42 ve Hortonworks size özellikle yüksek performanslı, tüm ayarları yapılmış ve test edilmiş bir Hadoop kurulumunda yardımcı olmaktadır.  Hive, Pig, Tez, Spark, Storm, Cascading ile HDP kümeniz üzerinde geliştirme yapmanız konusunda danışmanlık yapmaktadır.